Moravský Krumlov ve svých osudech | Moravský Krumlov
Turistický portál
Město na Facebooku
Mapový portál Mor. Krumlov
Moravský Krumlov
Hledaný výraz

Home > Historie > Moravský Krumlov ve svých osudech
Napište nám
Přepište kód:


Návštěvy od 8. února 2010

TOPlist


Moravský Krumlov ve svých osudech

Město Moravský Krumlov vydalo koncem roku 2009 po mnoha desetiletích reprezentativní publikaci o historii města s názvem „Moravský Krumlov ve svých osudech“, kterou pro město nákladem 1 500 kusů zhotovila Muzejní a vlastivědná společnost v Brně.
Moravský Krumlov ve svých osudech
Zpracovatelský kolektiv odborníků uspořádal z historicky dostupných pramenů bohatou historii našeho města do zajímavě koncipované knižní podoby .

Kniha je členěna do dvou základních částí – „Lidé, město, dějiny“ a „Sondy do paměti města“. V první části je v jednotlivých kapitolách zachycen vývoj pravěkého a středověkého osídlení Moravskokrumlovska, založení města, vývoj v době husitské, „zlatý věk“, ale i temná léta Moravského Krumlova v průběhu jednotlivých staletí.

Druhá část „Sondy do paměti města“ je věnována mimo jiné přírodě a archeologii Moravského Krumlova a jeho okolí, historii židovské obce, proměnám moravskokrumlovského zámku, Slovanské epopeji. V samostatné kapitole jsou popsány místa paměti-archiv,muzeum, knihovna, kronikáři, významní rodáci a osobnosti.

Kniha je doprovázena velkým množstvím černobílých fotografií a kreseb a nabízí čtenářům mnoho zajímavých informací, které nebyly dosud v takto ucelené formě zveřejněny.

Publikace obsahuje 384 stran včetně 32 stránkové barevné přílohy, cizojazyčné resumé v angličtině a němčině a místní, jmenný a tématický rejstřík.

Knihu lze za cenu 500,-Kč zakoupit od 5. prosince 2009 v Informačním centru v Moravském Krumlově na nám. T. G. Masaryka 40.


web & design www.bravissimo.cz